Dožínky ve Veltrusích

Dožínky hraběte Chotka

Vážení a milí moji sboristé, „Vycpálkovci“ i „Krušnohorci“, ;-)

co nejsrdečněji vás všechny zdravím vprostřed léta, jehož způsob zdá se mi býti poněkud rychlým.

Připojuji několik důležitých informací ohledně vystoupení na dožínkových slavnostech na zámku ve Veltrusech v sobotu 10. srpna.

Sraz:  nejpozději v 11.00 hodin na tzv. čestném dvoře před hlavním průčelím zámku (k zámku se dá přijet autem, na služební parkoviště – mapku s popisem cesty předám řidičům na zkoušce).

Akustická zkouška:  mezi 12.00 až 12.30 hodin (v koncertních kostýmech, povinná pro všechny zpěváky a doprovodné instrumentalisty).

První část vystoupení:  mezi 13.00 až 13.30 hodin (zpívat se budou úpravy českých a moravských lidových písní, Čechy krásné Čechy mé, Láska opravdivá a Aká si mi krásna).

Druhá část vystoupení:  mezi 15.00 až 15.30 hodin (zpívat se bude Smetana, Dvořák, zpívat bude Eva sólo, tančit bude naše Lidunka a spol.)

Další informace:  obě vystoupení proběhnou v tzv. zásobní zahradě cca. 200 m od samotného zámku na krytém podiu, budou zvučena mikrofony, šatna a sociální zařízení v blízkosti místa vystoupení, občerstvení zajištěno).

Tož, to je pro tuto chvíli vše, moji milí. Prosím, pilně studujte hlavně texty! Těším se na vás na plánovaných zkouškách a věřím, že se vám bude u nás ve Veltrusech líbit a vystoupení se podaří.

S přáním krásných letních dnů váš sbormistr.

10. 8. Jedeme do Veltrus. Odjíždíme autobusem od nádraží v půl desáté. Oblečení – jednobarevné (bílé) halenky a košile, ženy pestré sukně, korálky, muži plátěné letní kalhoty, ne rifle.

Zkouška před vystoupením je ve středu 7. 8. od 17 hodin.

Zatím ještě připomínám termíny připravovaných koncertů v září.

11. 9. Domov důchodců v Dubí

29. 11. Jeníkov

Program stejný jako ve Veltrusích, zatím si poznamenejte termíny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.