Návody

Použité pluginy

Code Snippets Extended – ladění PHP scriptů, v menu jako Snippets.
Gallery od BestWebSoft – galerie obrázků, v menu jako Galerie
PHP Compatibility Checker – ověří kompatibilitu pluginů a a šablon s aktuální verzí PHP. Ad hoc použití při záměru updatovat na novou verzi PHP. V menu jako Nástroje / Kompatibilita PHP.
PHP Everywhere – umožňuje přidávat uživatelské scripty na stránky ve stejnojmenném poli. V menu jako Nastavení / PHP Everywhere.
Restrict User Access – umožňuje nastavit oprávnění přístupu návštěvníkům webu na jednotlivé stránky. V menu jako User Access, kde se nastaví úrovně oprávnění. Tyto úrovně lze přiřadit ve správě Vzhled / Menu. Je použit pro členskou část webu, na kterou mají přístup jen přihlášení.
Rozšířený souborový manažer – správa souborů ve WP. V menu jako Správce souborů. Vhodné pro odstranění nepoužívaných souborů zejména v cestě wp-content/uploads (někdy je třeba upravit i databázi).
Table Sorter – umožňuje třídění vložených tabulek podle sloupců.
Theme My Login – alternativní přihlašování uživatelů, v menu jako Theme My Login.
UpdraftPlus – Backup/Restore – zálohování obsahu webu, v menu jako Nastavení / UpdraPlus zálohy.
User Meta Lite – přidávání dalších metainformací k uživatel, jako například telefon, hlas atp. V menu jako User Meta.
WordPress File Upload – stahování souborů ze stránky, v menu jako Upload Files a Nastavení / WordPress File Upload.
WP Data Access – správce databáze, v menu jako WP Data Access a Nastavení / WP Data Access. POZOR na nechtěné smazání důležitých dat!!!! Pokud nevíš, nepoužívej!!!!

PHP scripty a jejich ladění

Ke každé stránce lze přidat PHP script na stránku – přidat blok, (procházet vše) vybrat PHP Everywhere a do okna vložit odladěný script. Tímto scriptem je možné zajistit různé výpisy, je použit například na stránkách Noty a Nahrávky. Administrace pluginu je v menu Nastavení / PHP Everywhere.

Nesprávně napsaný script může poškodit stránku tak, že WordPress ji zcela zablokuje. Proto je vhodné každý script nejprve odladit bez jeho uložení. K tomu slouží plugin Snippets.

Postup přidání nové stránky Pro členy

Nabídka Stránky, vybrat podnabídku Vytvořit stránku. Po založení nové stránky, vyplnění obsahu a vypublikování (viditelnost je veřejná) vybrat nabídku Vzhled, dále vybrat podnabídku Menu. V seznamu Přidání položek menu vybrat vytvořenou stránku a kliknout na tlačítko Přidat do menu (název menu je Pro členy). Rozbalit stránku (šipka v řádku vpravo) a do pole Access Levels přidat Interní část. Kliknout na tlačítko Aktualizovat menu.

Nabídka User Access, kliknout na řádek Interní část (upravit). Do pole Stránky přidat nově vytvořenou stránku. Uložit.